Пізнавши себе, ніхто

 

не залишиться тим, ким він є.

 

Томас Манн

 

Психологія, як відомо, відрізняється від інших наук тим, що навіть далеких від неї людей не можна вважати профанами у цій сфері знань. З роками кожна людина опановує «життєву психологію». Такі узагальнені знання у вигляді афористичних висловлювань представлені у народних приказках і прислів’ях: «Чужу біду руками розведу, а на свою сиджу та дивлюся»… Завдання психології полягає в тому, щоб самому навчитися справлятися з власними проблемами.

 

Психолог не покликаний заспокоювати. Він здатен на більше. Він може пояснити і допомогти людині зрозуміти себе та інших, навчитися працювати і спілкуватись, усвідомити свої труднощі та змінити ставлення до них. Це стане першим кроком до подолання проблем.

 

Висока перевантаженість сучасного учня, включення його у навчальну та позакласну роботу майже не залишає вільного часу для довгих бесід і систематичних зустрічей із психологом. Потреба у самовдосконаленні спонукає до самостійної роботи над собою та підвищення власного потенціалу.

 

Оцінити себе й власні риси характеру досить непросто. Навіть людина з вищою освітою не завжди зможе пригадати достатню кількість слів для опису індивідуальних характеристик особистості.

 

З 05 травня по 15 травня 2015 року соціально-психологічна служба проводила Тиждень самодіагностики «Пізнай себе». Усі учасники навчально-виховного процесу мали змогу самостійно визначити риси своєї особистості і на основі такої інформації зайнятися самовдосконаленням, оцінивши внутрішній потенціал. Запропоновані методики покликані допомогти оцінити себе. Коли не все знаєш про себе, але чесно і щиро відповідаєш на поставлене запитання, є шанс дізнатися про себе більше. Наведені тестові завдання були розраховані на тих людей, які щиро зацікавлені в тому, щоб краще розібратися у власному характері, виявити свої сильні та слабкі сторони. Методики, які ми запропонували учням, мають на меті зробити перший, але рішучий крок до власного самопізнання, покликані зацікавити і спонукати до дій, змін, самоперетворення та самовдосконалення, допоможуть оцінити вміння спілкуватися, підштовхнуть до роздумів про можливість стати лідером свого життя. Тести були призначені для самостійного виконання.

Історія та сучасність

Різне

Зараз на сайті

We have 20 guests and no members online