День української писемності та мови

IMG 20161109 113758

 

Українська культура століттями збагачувалася новими здобутками, починаючи ще з часів завершення формування Київської Русі. Найважливішим серед них була писемність.

    Нині, в період ХХІ ст. зростає роль української мови.   Однією з найважливіших функцій   мови є консолідація нації, прилучення якнайбільшої кількості наших співгромадян до колосальних багатств рідного слова та до виявлення у ньому національної духовності, моралі й культури.

  Традиційно, 9 листопада , в день пам’яті Нестора Літописця, українці відзначають День української писемності та мови. В цей день в Залізницькому НВК було проведено ряд заходів, а саме: презентація «День писемності. Від Нестора Літописця до наших днів», радіолінійка «Борімося із суржиком», поетична сторінка «Мова наша калинова», І етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів. Учні 9-11 класів та учителі НВК взяли участь у радіодиктанті «Україна на зламі тисячоліть».     Учні 8 класу Іванна Швайко та Марія Дроздовська разом із учителем Ольгою Григорівною Шеметило підготували розповіді про шлях розвитку української мови, на якому позначились історичні події, пережиті її народом. Активними учасниками заходів були також учні 10-А та 10-Б класів: Гордусенко Марія, Черевко Надія,Кисіль Анастасія, Баран Анастасія, Поліщук Марія, Ярмолюк Надія( учителі – Людмила Анатоліївна Радкевич, Руслана Василівна Масюк).

    У школі панував святковий настрій, бо на перервах лунали українські пісні, вабили око  вишиванки учнів, учителів, всі, хто переступав поріг школи - зупинялися і з інтересом читали святкову газету у фойє школи.

    Проведені цього дня заходи укотре підтвердили, що наші діти люблять і цінують рідну мову, адже вивчення мови в школі спрямоване на формування у дітей мовленнєвої компетентності як важливої якості особистості, вироблення умінь бездоганно й майстерно послуговуватися рідним словом.

 fotozvit

                                      Г.П.Бринчук – заступник директора з навчально-виховної роботи