ЗАЛІЗНИЦЬКИЙ НВК – УЧАСНИК ВЧИТЕЛЬСЬКОЇ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЇ

 МІНІ-EDСAMP ТА ОСВІТНІТНЬОГО ФОРУМУ «B612» У ЛЬВОВІ

УЧАСНИК ОСВІТНІТНЬОГО ФОРУМУ B612

12-13 березня Львів перетворився у майданчик для співпраці освітян, бізнесу, влади та громадських активістів, що обговорили освітні ініціативи, які можна реалізовувати вже зараз задля освіти майбутнього. 

 

На цей захід був запрошений Сергій Кутинець, директор НВК. Він зазначив, що сьогодні кожен усвідомлює, що освіта у цілому світі потребує трансформацій. Ми живемо в еру, коли технології змінюють не лише те, як людина спілкується, сприймає інформацію, навчається, але й те – ким Людина є. Ці зміни вимагають  зміни підходу до організації навчання, зміни ролі вчителя та зміни сприйняття освіти у суспільстві.

У перший день, 12 березня, відбулася міні-EdСamp – це заходи, що проводяться в усьому світі в новому дискусійному форматі спеціально для учителів. Освітяни збираються разом, щоб обговорити питання, які їх турбують найбільше. Це майданчик, де кожен може поділитись своїм професійним досвідом, започаткувати співпрацю і пошукати вирішення спільних проблем.

EdCamp  - це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України. (Не) конференція проходить в новому форматі дискусійного заходу, у якому учасники самі визначають перебіг його роботи — це: проблемні та подіумні дискусії, тренінги, творчі майстер-класи, інтерактивні зони від партнерських організацій, і благодійні акції. EdCamp ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. (Не)конференція підпорядковується закону «про дві ноги», який заохочує учасників вибирати ті сесії, які відповідають їхнім потребам.

13-го березня – відбувся Освітній Форум «В612» – зустріч представників бізнесу, влади та освітян задля обговорення стратегічного розвитку сфери освіти.

Освіта – це перетин та синергія різних галузей. Сьогодні ми бачимо неефективну комунікацію між різними ланками освітньої системи, а також бізнесом, місцевою владою, тому ця зустріч намагалася вирішити цю проблему. Форум дав початок новим ініціативам, що формуватимуть освітню екосистему в найближчий перспективі.

 

Довідка. EdCamp уперше було проведено у 2010 році натхненними едукаторами з Філадельфії (США). На сьогодні понад 550 заходів об’єднали 25 000 вчителів і різних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Україна — 24-та країна у світі, яка приєдналася до міжнародної спільноти (не)конференцій EdCamp.

Формат EdCamp в Україні реалізується через національні (не)конференції, які щоразу збирають педагогів з усієї країни, а також як міні-EdCamp’и — для педагогічних спільнот міст і сіл в регіонах. Регіональні події розраховані на участь до 100 учасників та учасниць, координуються відповідальними волонтерами й підтримується командою EdCamp Ukraine. У 2015/2016 навчальному році планується проведення 11-ти неймовірних подій, які були обрані в рамках всеукраїнського конкурсу.

 fotozvit

Бринчук Г.П., заступник директора з навчально-виховної роботи