Толерантність - шлях до миру!

 

131

 

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, в якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.
   Толерантність являє собою нову основу педагогічного спілкування вчителя і учня, суть якого зводиться до таких принципів навчання, які створюють оптимальні умови для формування в учнів культури гідності та самовираження особистості.
   Перед сучасними педагогами стоїть завдання цілісного розвитку дитини, а для цього потрібен деякий освітній простір, що дає людині можливість самореалізації і вибору. Розв’язання цього завдання можливо лише в атмосфері позитивного психологічного клімат

 

З 16.11.2015 р. по 25.11.2015 року у НВК стартував Тиждень Толерантності. Впродовж тижня робота працівників соціально-психологічної служби (соціального педагога Дудко Галини Павлівни та психолога Данилик Руслани Петрівни ) була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.  

 

Тиждень Толерантності в нашій школі розпочався проведенням флешмобу для дітей  «Усмішка», в якому прийняли участь учні різних класів. Метою флешмобу  була  активізація допитливості, розвиток активної життєвої позиції, розвиток комунікативних умінь.

 

Проведення цієї акції дозволило «мешканцям школи» відчути себе єдиним цілим. 

 

З метою вивчення емоційного стану учасників НВП під час перебування у школі відбулись акції «Веселка настрою» для педагогів та учнів 5-11 класів, а для учнів початкової ланки – «Класна ромашка».

 

У середу на перервах учні та педагоги мали можливість переглянути відео-презентації. Школярі ще раз переконалися, що в світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а також, що толерантним сьогодні бути легко.

 

В рамках проведення заходів відбувалася виставка малюнків та плакатів «Толерантність – шлях до миру».  Під час виготовлення своїх проектів школярі звертали увагу на необхідність підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування, допомагати іншим людям, вивчати та поважати традиції різних народів.

 

Для учителів та учнів працювала шкільна пошта компліментів «Мені приємно сказати тобі, що…» та «Скринька добрих слів та побажань». Усі бажаючі могли в письмовій формі висловити свої побажання, добрі слова, компліменти один одному.

 

Практичний психолог Данилик Р.П. провела класну годину з елементами гри, присвячену Дню Толерантності. В ході заняття учні мали можливість  зробити колаж, що символізує дружбу між людьми всього світу. Вийшло чудово!

 

Дякуємо всім, хто долучився до проведення Тижня толерантності