DSC 4417

 

     18 листопада у Залізницькому НВК відбулось засідання літературної студії, яке провела заступник директора з навчально-виховної роботи Г.П.Бринчук.

 

     «Початок свій має пам'ять, кінця не дано їй мати…»,- такою була тема заняття, присвяченого творчості М.К.Черняка, нашого поета-земляка.

 

Учні розповідали про Миколу Калениковича, читали напам'ять його вірші, зачитували спогади друзів, колег, рідних.

 

   Хвилююче звучали слова-спогади друзів учителів НВК: О.Г.Шеметило, П.Ю.Ярмолюка.

 

   З цікавістю слухали теперішні учні про голодне післявоєнне дитинство поета, про роки, віддані праці в редакції Любешівської районної газети «Нове життя», про те, що М.К.Черняк був автором збірок «Моложай» та «Пісня з лелечого крила», членом Спілки письменників України, Спілки журналістів Волині, друкувався в обласних газетах Житомирщини, звідки він родом, Львівщини, Волині, Республіки Білорусь, в альманахах «Вітрила», «Світязь», газеті «Літературна Україна», у деяких виданнях української діаспори в Канаді.

 

   Присутні на засіданні ще раз переконалися, що у кожному вірші поета - його душа, наболіле, вистраждане, яке нікого не залишає байдужим. Недарма ж сказав Микола Каленикович: «Мої ж слова проходять через душу…»