Виїзний районний семінар «Школа молодого педагога початкових класів»

 

 smp

 

Хто вам сказав, що я слабка, 

Що я корюся долі? 

Л.Українка

 Кожного разу, перегортаючи сторінки літературної історії, ми знаходимо нові цікаві відомості про творчість видатної української поетеси, нашої землячки Л.Українки. Величезне значення її творчості в історії української літератури полягає в тому, що вона збагачувала українську поезію новими темами і мотивами. Поетеса захоплює нас незламною силою духу, непідробною щирістю, мелодійністю слова. Вона неодноразово висвітлювала у своїй творчості тему гармонійної єдності людини і природи.      

 Саме такий взаємозв’язок встановлювали учні 4 класу Залізницького НВК на уроці українського читання, вивчаючи вірш Л.Українки «Давня весна». Їхня вчителька Гриневич Оксана Іванівна, як справжній знавець творчості Л.Українки, допомагала дітям усвідомлювати ідейно – художній зміст поезії, вчила відчувати в ній стан природи і настрій людини, визначати емоційний зміст твору. Діти захоплювалися мужністю і силою волі поетеси. Найбільшим піднесенням на уроці було прослуховування пісенної версії поезії «Давня весна».

         Це був хороший урок не лише для школярів, а й для нас молодих спеціалістів, які прибули сюди на заняття школи молодого педагога вчителів початкових класів, керівником якого є методист Любешівського районного відділу освіти Н.У. Шукалович. 

Подивували нас школярі і своїми знаннями рідної мови, які продемонстрували на уроці української мови, закріплюючи вивчений матеріал і детально описуючи вже такий близький прихід весни. 

Подальше ознайомлення з життєвим і творчим шляхом Л.Українки відбувалося на тематичному ранку, присвяченому 144-річниці з дня народження поетеси «На шлях я вийшла ранньою весною», де діти декламували її поезію і прозу, співали пісні, весело танцювали «Козачок». Цей захід став доказом того, що Лесине слово – нетлінне, що голос її нестримних пісень гучно лунає над усію Україною. 

Ми щиро вдячні Оксані Іванівні, директорові Залізницького НВК Кутинцю С.Г. за гостинну зустріч, за цінні поради і настанови, за зразок відданої праці. 

        Вчителька початкових класів

ЗОШ І-ІІ ст. с. В’язівне

Котик Марія Сергіївна