DSCF3560

«Миколай мандрує світом !»

 

Давно-давно, 1600 років тому, жив у місті Мирах, у Малій Азії, хлопець Миколай. Нічого не бракувало малому Миколі – ні гарного одягу, ні смачної їжі. Але не мав він ні тата, ні мами. Хлопчик ріс під опікою чужих людей. Але коли виходив він із свого гарного будинку та грався з дітьми, то бачив, у яких темних глиняних хатках вони мешкали. Чув, що вони спали  на глиняних долівках і нерідко лягали спати голодні.

 

Був у Миколи старий учитель, що вчив його молитися, читати й писати. Одного разу читав він разом з учителем Святе Письмо, а було там написано: « Коли ти робиш добро, то нехай твоя праця не відає, що робить Лівиця…"

 

Це було пізньої осені, Миколі було відомо, що багато діток  у його околиці сидять голодні в нетоплених хатах.

 

Не можу я спокійно спати, коли інші діти голодні, коли їм зимно в хаті – так думав Миколай.

 

Встав і пішов до комори тихенько, щоб ніхто не чув і не бачив, набрав у торбинку харчів – муки, олії кілька пляшок, повні кишені сухих яблук і слив, а у своїй скрині відшукав пару теплих панчіх та нові капці. Ще й кілька товстих полін захопив – все поскладавши у велику торбину.

 

І коли всі заснули, він вийшов з торбою та пішов до хати старого Олександра. Поклав торбину на порозі та й побіг швиденько назад.

 

Минули роки, виріс Микола, здобув освіту і не хотів зберігати своє майно для себе. Віддав усе бідним людям. Сам же став священиком і скрізь чинив тільки добро, вчив людей те саме чинити для доброго самопочування.

 

А тепер діти моляться до Святого Миколая, щоб допоміг  їм бути добрими – й щоб за те вони були нагороджені. Вони чекають у ніч з 18 на 19 грудня , щоб почути срібні дзвіночки  на санчатах, якими їде до них Святий Миколай.

 

 У день свята учні 4-го класу Залізницького НВК провели театральне дійство«Миколай мандрує світом». Неабиякий захват на школярів початкової школи справили чарівні ангелики, чортики, зірочки та вітругани. Вони повідали школярам неймовірні легенди, історії про Святого,виконали пісні, прочитали вірші. А також допомогли учням вкотре зрозуміти, чому потрібно бути слухняним, добрим, ввічливим та щирим!

 

Слова подяки виносимо усім, хто взяв активну участь в організації та проведенні цього  свята, а також бажаємо усім дітлахам, аби Святий Миколай оберігав їх і, звичайно, не забував про подарунки.

 

 А.Г.Головій

 

Заступник директора з ВР