dokudeys

У Залізницькому НВК дивилися фільми про Євромайдан,

волонтерів АТО і маленьку Лізу 

Уперше до школярів Залізницького НВК Любешівcького району завітав ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Учні 10-11-х класів, очима українських режисерів ініціативної групи «Вавилон 13», мали змогу побачити найвиразніші кадри Революції Гідності – від її початків і до моменту, коли весь народ оплакував Небесну сотню (фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж»). Ці сторінки з нашої історії в багатьох залишаться не лише спогадом, а частиною життя, адже школярі  зрозуміли, що саме так творилося їхнє сьогодення і майбутнє.

А ще – завдяки тим, хто зараз перебуває в зоні АТО, і завдяки волонтерам, які взяли на себе функцію забезпечення вояків усім необхідним, починаючи від сонцезахисних окулярів і закінчуючи тепловізорами. Фільм «Південний кордон» лише підкріплює розуміння того, наскільки необхідна посильна допомога кожного з нас – грошима, речами, продуктами харчування. Після закінчення семестру наші учні активніше включаться в цей процес, оскільки на базі НВК  організовано волонтерський загін «Грані Добра», який запланував здійснити багато  заходів, у тому числі й на допомогу учасникам АТО.

Іншої тематики, але дуже глибоким виявився фільм «Лізо, ходи додому!», який багатьох змусив зазирнути собі в душу, подумати про сенс життя і свої мрії.

Виносимо щиру вдячність Богдані Сельмах, координаторові мандрівного фестивалю  документального кіно  про права людини Docudays UA на Волині за надану можливість перегляду цих фільмів.

Цими фільмами не завершується наша співпраця з фестивалем Docudays UA.

Безперечно, ми радо чекаємо його і наступного року, адже сьогодні медіаосвіта – домінуюча освіта інформаційного суспільства, складова сучасних інформаційних технологій, що останнім часом широко впроваджуються у практику навчання і виховання.

До участі у  заході була також запрошена Радкевич Л.А., завідувач методичним кабінетом, яка зазначила, що актуальність  розв’язання проблем медіаосвіти диктує час, бо саме це є складовою інноваційної освіти, що формує здатність орієнтуватися в нових умовах, адаптуватися до нових вимог, сприяє підвищенню інтелектуального, культурного, духовного, морального рівня учнівської молоді.

Цей мандрівний фестиваль  зацікавив  педагогів нашого закладу, адже використання медіаосвіти і медіавиховання на уроках і позаурочній діяльності є одним із інструментів сучасних педагогічних технологій. Тому з метою формування навичок та отримання досвіду застосування  елементів  технології  медіаосвіти було прийнято рішення, починаючи із грудня, розпочати її інтеграцію у деякі навчальні предмети, та відновити нашу кіно-клубну роботу, один із напрямків якої буде представлений фільмами Docudays UA.

Довідка.

Docudays UA – єдиний в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві, а в жовтні-грудні мандрує Україною. Фільми Docudays UA належать до шедеврів світової кінодокументалістики, а переглянути їх можна лише в рамках фестивалю. 

Головій А.Г., заступник директора  Залізницького НВК з виховної роботи