zaliznytsya nova

 

Залізницький НВК – переможець Всеукраїнського розгляду моделей превентивної освіти у навчальних закладах

 

 18 - 19 вересня 2014 року  директор НВК Кутинець С.Г.  та науковий співробітник лабораторії освітніх інновацій ВІППО Поліщук Н.А. взяли участь у Всеукраїнській конференції «Європейські стандарти превентивної освіти: досвід і перспективи», яка проходила у місті Києві.

 Мета конференції: підведення підсумків виконання проекту «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу» в контексті розвитку якісної превентивної освіти в Україні.

 У конференції взяло  участь близько 100 осіб з усіх областей України (окрім Криму), в тому числі були присутні представники  ЄС в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, ЮНІСЕФ, ЮНЕЙДС.

 Конференцію відкривали:

 Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої  та дошкільної освіти МОН України;

  • Мартін Каде, керівник Програми профілактики ВІЛ/СНІДУ GIZ в Україні;
  • Костянтин Каланча, старший радник ЮНЕЙДС Україна;
  • Жанна Петрочко, заступник директора Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України;
  • Олександра Виноградова, старший фахівець відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;
  • Віра Морозова, президент Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів (ВСЕСВІТ);
  • Ірина Скорбун, керівник проекту (ГО «Здоров’я жінки і планування сім’ї»).

 Основні досягнення проекту «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг із профілактики ВІЛ/СНІДу» презентував координатор проекту Володимир Пономаренко.

 Тетяна Воронцова, менеджер проекту, ознайомила присутніх із збільшенням ресурсного потенціалу превентивної освіти в Україні за рахунок проекту Європейського Союзу, а Жана Петрочко розкрила концептуальні орієнтири «Школи, дружньої до дитини».

 Про особливості розбудову сучасної європейської системи превентивної освіти доповіла  Світлана Фіцайло, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної МОН України. Поділилася інструментами залучення молоді до профілактичної роботи Зоя Філіпова, експерт з первинної профілактики ВІЛ серед молоді (GIZ).

 Учасники конференції мали можливість обмінятися досвідом впровадження проекту в регіонах та презентувати свої досягнення з даного напрямку. Зокрема, про упровадження наскрізної ідеї формування здорового способу життя дітей та підлітків щодо роботи «Школи, дружньої до дитини» в окремо взятому районі на прикладі Любешівського району Волинської області розкрила Наталія Поліщук, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій ВІППО.

 На завершення робочого дня представники від  регіонів презентували кращі моделі превентивної  освіти. Від Волинської області модель превентивної освіти в Залізницькому НВК як  Школи, дружньої до дитини, презентував  Сергій Кутинець, директор НВК.

 Розгляд моделей превентивної освіти проводився з метою підведення підсумків реалізації проектних заходів за підтримки Європейського Союзу щодо забезпечення універсального доступу учнів і педагогів до превентивної освіти, посилення партнерської взаємодії з сім’єю та громадськими організаціями щодо впровадження профілактичних програм і проектів у навчально-виховний процес та вивчення досвіду впровадження ефективних моделей організації превентивної освіти у навчальному закладі.

 Організатором та координатором розгляду був департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

 Розгляд проводився у два етапи: І етап – відбірковий (квітень – червень 2014 року), ІІ етап (серпень – вересень 2014 року) – фінальний.

 Проведення розгляду фінансувалося за рахунок коштів, передбачених для проектних заходів за підтримки Глобального фонду та Європейського Союзу.

 Отож за результатами розгляду  та презентації Залізницький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»  був нагороджений Дипломом переможця Всеукраїнського розгляду  моделей превентивної освіти у навчальних закладах Волинської області  та тренінговим класом, який до кінця вересня має бути доставлений до навчального закладу.

 Підсумком діяльності конференції наступного дня стало проведення круглого столу «Превентивна освіта в Україні: погляд у майбутнє», де всі учасники мали змогу обмінятися думками, підвести підсумки, за результатами яких була прийнята резолюція конференції.

 Адміністрація Залізницького НВК  висловлює щиру вдячність лабораторії освітніх інновацій Волинського ІППО та усім, хто допомагав у підготовці та презентації Моделі превентивної освіти навчального закладу, а також представництву Європейського Союзу в Україні за надане програмно-методичне забезпечення та тренінговий клас, наданих в рамках реалізацій проекту.

 Сергій Кутинець,  директор НВК