Обласний семінар керівників експериментальних навчальних закладів у Залізницькому НВК

DSC 4201Участь педагогічного колективу Залізницького НВК у  різноманітних заходах усіх рівнів не є новиною. Ось і 25 квітня на базі закладу проходив обласний семінар керівників експериментальних навчальних закладів. Були присутні Кух В.І, начальник відділу освіти Любешівської РДА, Хрупчик В.М., заступник голови Любешівської районної ради, завідувач РМК Радкевич Л.А., кандидат педагогічних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій ВІППО Ткачук Н.М. та науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій Поліщук Н.А. Темою семінару було «Створення освітнього середовища НВК для формування лідерської компетентності учнів».  

Чому саме лідерської компетентності? Це не випадково! Адже сучасний навчальний заклад, щоб здійснити свою суспільну місію, повинен  утверджуватися як «лідерська організація» і задавати вектор суспільного розвитку  «від учня-лідера – до суспільства-лідера», здійснюючи підготовку молодого покоління до майбутнього.

Директор навчального комплексу Кутинець С.Г. ознайомив учасників із створеною моделлю освітнього середовища в НВК, яка формує справжнього лідера, наголосив на основних елементах, які  зорієнтовані на успіх дитини.

Та це ще не все. Про свою діяльність в даному експерименті розповіли практичний психолог Р.П. Данилик («Супровід дослідно-експериментальної роботи в НВК соціально-психологічною службою»), заступник директора з виховної роботи Римарчук А.А. («Організація діяльності учнівського самоврядування. Презентація клубу «ЛІДЕР» та сайту НВК»). Невимовно цікавим було представлення роботи Черевка І.О. , заступника з навчальної роботи, про активну участь наших школярів у найбільш масовому дитячому та молодіжному скаутському русі «Федерація Скаутів «Галицька Русь»». Наші школярі активно долучилися до діяльності даної організації. А учень Поліщук Богдан поділився враженнями про пошукову роботу і, власне, розповів присутнім про набуті знання, навички, які здобув під час перебування у даній організації.

Також були представлені проекти, які відіграють важливу роль у формуванні справжньої особистості: учнівські проекти «Волинь і Любешівщина в житті Шевченка» (керівник Шеметило О.Г) та «Успішні люди мого села» (керівник Римарчук А.А.).

Та як Залізницький НВК є реалізатором різноманітних проектів, то цікавою та змістовною  стала презентація фрагментів занять факультативного курсу «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу», інтерактивно вистави «Маршрут Безпеки» та «Твій вибір – твоя відповідальність» за виховною програмою Fair – Play – Чесна Гра. Під час проведення даних занять усі присутні  мали змогу бути їх активними учасниками.

Логічним  продовженням стало проведення екскурсії по закладу. На завершення семінару, гості відмітили щиру гостинність нашого НВК, ефективність семінару, подякували за корисну інформацію, яку вони планують використовувати у своїй педагогічній діяльності. А їхній хороший настрій додав нам віри у свої сили та бажання творити щось нове аби знову і знову вершити нові перемоги.