Залізницький НВК долучився до Всеукраїнської акції

«Зробимо Україну чистою! 2013»

«Чисто не там, де прибирають,

а там, де не смітять!»

Галина ЗАВЕРТКИНА

 
621x466-5b45733c48e142954d4fc12ec66809bcОсь і прийшла до нас довгоочікувана справжня весна! Пригріло сонечко, зійшов сніг…а на його місці з’явилося багато бруду та ще минулорічного сміття…

Для кожного з нас Україна розпочинається з рідної домівки, з тієї вулиці, по якій ми ходимо щодня до школи.

Ми самі, наші сусіди чи друзі перетворили наші парки, вулиці й дитячі майданчики на огидні смітники. Придивіться, скільки людей бездумно кидає під ноги недопалок чи обгортку, пляшку чи гумку. Українці наче забули себе справжніх – дбайливих господарів. Кожен хоче ходити чистими вулицями, бачити в парках зелену траву, а не бите скло і брудний папір.

Багатьом людям не байдуже, як виглядає їхнє помешкання. Усі намагаються зробити його затишнішим та чистішим, але чомусь ці намагання поширюються тільки на власне подвір’я, а вулиці, парки часто залишаються поза увагою людей. Але село — такий самий дім, як і власна кімната. Чому ж не зробити його чистішим?

Учні «Пресцентру» (відділ учнівського самоврядування) запропонували жителям села Залізниця відповісти на запитання: "У чому, на Вашу думку, полягає основна причина засміченості села Залізниця?"

Мешканці села активно долучились до обговорення запропонованого питання. Відрадно, що вони чудово усвідомлюють – чисто не там де прибирають, а там, де не смітять. Саме тому головною причиною засміченості території вони назвали низький рівень культури мешканців. Є надія – місцеві жителі готові не лише засуджувати, але й активно протистояти негідній поведінці невихованих громадян.

Що ж до конкретних відповідей на питання "У чому, на Вашу думку, полягає основна причина засміченості села Залізниця?", то вони мають такий вигляд:

— у недостатній організації роботи з прибирання території – 25.0 %

— у низькому рівні культури мешканців – 71.65 %

— мені байдуже – 3.35 %

Як сформувати у кожного відчуття господаря села – спільного дому, щоб кожен докладав зусиль до наведення порядку в усіх сферах його життя, щоб кожен творив краще життя тут і тепер? Природна краса може зникнути під купами сміття, а люди будуть мати все менше простору для здорового відпочинку. І ця проблема стосується кожного. Так само кожен із нас своїми простими діями може сприяти вирішенню цієї проблеми.

Тому учні та працівники Залізницького НВК, які не байдужі до нашої матінки-природи, долучилися до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою! 2014» в рамках Всеукраїнського екологічного проекту «Зробимо Україну чистою», що є складовою всесвітнього руху «Let’sdoitworld!», який спрямований на те, щоб очистити від сміття нашу спільну домівку. Цей рух виник у 2008 році і об’єднує понад 90 країн світу. Це вже зробили в Естонії й Латвії, Словенії й Румунії. Зробили це разом і ми. Участь кожного вихованця і працівника НВК була важливою! Бажання жити в прекрасному селі, серед щасливих людей, пишатись землею, багатою краєвидами та красою - мрія кожної людини.

В Акції було залучено понад 300 учнів та 86 працівників закладу. За кожним класом була закріплена територія, де класні керівники зі своїми учнями повигрібали та позамітали сміття, почистили бордюри та підмели засмічений асфальт. Також учні пересаджували вазони у своїх класних кімнатах.

Слід відзначити активну участь всіх класів. Але особливо старанними були учні 7-х класів (класні керівники: Масюк Р.В. та Шеметило Г.І.).

У цьому є свій виховний момент. Усякий, хто хоч раз добровільно прибрав парк чи вулицю, вже ніколи не кине сміття повз урну. Більшість друзів такої людини теж перестануть смітити в її присутності. Так поступово — від людини до людини — село, район, країна стає чистішою.

Окрім того, у закладі встановлений єдиний санітарний день – остання п’ятниця місяця, у який проводиться генеральне прибирання НВК та закріплену за ним територію.

В рамках Акції пройшла інформаційна кампанія: волонтери НВК підготували листівки з гаслами: «Підтримуй чистоту в своєму селі!», «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!», «Без сміття краще!».

Велике значення у вихованні культури поведінки дітей має особистий приклад батьків. Діти спостерігають за дорослими, їхньою поведінкою, взаєминами, манерами. Якщо батьки не дозволяють собі залишати сміття на дорогах, вулицях, дбають про територію навколо своїх будинків, діти копіюють їх поведінку та будуть поводити себе так само.

Власне, основними шляхами до вирішення проблеми чистих вулиць є встановлення урн для сміття, рівень взаємної ввічливості, який має виховуватись ще з дитинства, і привернення загальної уваги до цієї проблеми. Мабуть, за рахунок цих трьох аспектів проблему можна було б вирішити майже повністю. Зрештою, тут не треба чекати, доки хтось візьметься до справи — кожен може не смітити, долучитися до прибирання й вплинути на виховання дітей. Ця справа, що є по-справжньому важливою, переважно зосереджена в руках самих жителів села. І нехай чистота рідного села Залізниця стане найкращою нагородою усім небайдужим.

Отож, шановні жителі сіл Залізницької сільської ради! Живіть у злагоді зі своєю совістю, будьте дбайливими господарями у своєму домі! Пам’ятайте, що чистота починається з кожного з нас!Мусимо розуміти, що тільки усі разом зможемо зробити наше село, країну чистішими. І не забуваймо, що є люди, які не мають можливості долучитися до прибирання – допоможімо їм разом! Ми завжди готові власноруч зробити наше село і країну чистішою, і вже довели це!

 

Голова відділу «Господарник» Жилко Валерій