Обласний семінар  методистів з виховної роботи

 
DSC 32041
Нещодавно на базі відділу освіти Любешівської райдержадміністрації відбувся обласний семінар методистів районних методичних кабінетів з виховної роботи на тему: «Правове та превентивне виховання школярів. Попередження насильства в учнівському колективі».

Знайомство із досвідом роботи по даній темі пройшло на прикладі трьох шкіл, у тому числі й Залізницького НВК, який є культурним центром, де кожен має можливість розкрити свої сили і талант.

Розпочали роботу семінару із екскурсії по закладу. Під час екскурсії Сергій Григорович, директор НВК, ознайомив гостей із впровадженням елементів здоровязбережувальної педагогіки за методикою Базарного В.П..

Учасники  мали змогу переглянути фотовиставку «Світ починається з мене», а також ознайомитися із виставкою методичних матеріалів класних керівників та педагогів закладу на тему «Узагальнення позитивного досвіду правоосвітньої та правовиховної роботи Залізницького навчально-виховного комплексу».  

У ході семінару основна увага була також приділена проблемі «Проектні технології – шлях покращення освіти та виховання», яка реалізується у НВК. У своєму виступі Сергій Григорович наголосив на тому, що метод проектів – це один із шляхів підвищення компетентності учнів, адже він завжди передбачає вирішення якоїсь проблеми і направлений на безумовне отримання результату.

У Залізницькому НВК було реалізовано ряд різних навчальних проектів, в тому числі й соціальних. Першим проектом був проект «Чисте село – чиста Україна», де наші учні розробили та втілили заходи, спрямовані на усвідомлення жителями с. Залізниця слогану «Чисто не там, де прибирають,  а там, де не смітять». При реалізації проекту «Освоєння комп’ютерної грамотності жителями села Залізниця»  стало те, що підприємці села, Залізницьке лісництво отримали можливість використовувати інформацію для розвитку своїх підприємств.

Наступними проектами стали: «Створення центру Сприяння» (за фінансової підтримки Фонду ім. Стефана Баторія (Польща)), «Співпраця навчальних закладів: реалії та перспективи». Від імені громадської організації «Сприяння» підготували аплікаційну заявку на отримання гранту в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і в серпні 2010 року реалізувала проект «Впровадження енергоощадних технологій у Залізницькому НВК», змінивши звичайні вікна на енергоощадні.

У рамках проекту «Розвинені території, здорові люди» було проведено реконструкцію спортивного стадіону.

На розвиток життєвих навичок молоді та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу за допомогою рухливих ігор з елементами футболу був спрямований проект «Fair Play – Чесна Гра».

У ході семінару учасники обмінювались досвідом та визначили перспективи діяльності з даного напрямку. Активність аудиторії, дружня атмосфера свідчили про зацікавленість педагогів до теми семінару.