Тиждень соціальної підтримки

soctyzhЗ метою підвищення інтересу до педагогіки та психології як науки, стимулювання до творчої активності дітей та педагогів у Залізницькому НВК відбувся Тиждень соціальної підтримки.

Метою Тижня було поінформувати учасників навчально-виховного процесу про завдання і форми роботи соціального педагога в школі, спонукати учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи; навчати школярів відчувати внутрішній світ людини і вміти висловлювати свої почуття; формувати навички соціальної підтримки та співпраці, взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію молодої людини, допомогти сформувати загальний позитивний настрій; формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навички співпраці та взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію школярів.

Тиждень був цілісним і завершеним. Події тижня охоплювали весь НВК – всіх дітей і дорослих. Під час Тижня швидкоплинні перерви заповнювались релаксаційними мелодіями, які допомагали відпочити від буденності та налаштуватись на гарну хвилю роботи в школі.

Тиждень соціальної підтримки розпочався з урочистої лінійки, де соціальний педагог Г.П.Дудко та педагог – організатор Шукалович Ю.М. ознайомили учнів з планом роботи. Понеділок був Днем дитинства. День розпочався з акції «Головна дитина», метою якої було почути кожну дитину, побачити у ній те головне, що є основою особистості. Суть акції «Я - головна дитина» полягала в тому, що серед 5-11 класів методом жеребкування на один день обирався «Головний учень класу». Що це означало? «Головна дитина» могла робити, що захоче, їй нічого не забороняють, але разом із цим, вона мала певні обов'язки: контролювала дисципліну і порядок в класі та на коридорі, допомагала тим, хто потребував її допомоги. Також була проведена акція « Який сьогодні у тебе настрій?» Вчителям і учням, які приходили в школу, пропонувалось за допомогою кольорових стрічок визначити, з яким настроєм вони прийшли в НВК (певний настрій відповідав відповідному кольору, наприклад, розовий – радісний). Те ж саме пропонувалось зробити і в кінці дня.

Вівторок був Днем доброти, вихованості, здоров'я. Педагог – організатор Ю.М. Шукалович та соціальний педагог Г.П.Дудко провели для учнів 5-11 класів, педагогів соціально-психологічну акцію «Дерево мудрих думок», також проводились ігри з молодшими школярами на свіжому повітрі. Соціальний педагог представила презентацію « Кольоротерапія» для учнів 5 класу.

День милосердя був у середу. Було проведено виставку – конкурс малюнків учнів 2 – 6 класів на тему: « Світ очима дітей». Стартувала благодійна акція «Подай руку милосердя», яка буде тривати до 19 грудня ( Дня св.Миколая), метою акції є підтримати дітей, сім'ї яких опинилися в складних життєвих обставинах. Також проходила соціально – психологічна акція « Будьмо вихованими». У цей день учні були, як ніколи, ввічливі, галантні, уважні, толерантні (говорили компліменти, допомагали один одному, хлопці приділяли увагу дівчатам - носили їх портфелі).

П’ятниця. Девіз дня «Зупинемо СНІД разом». 1 грудня - Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом. У зв'язку з цим, у Залізницькому НВК пройшла акція « Ми проти СНІДу», яка не залишила байдужими ні вчителів, ні учнів. Всі учасники навчального процесу ходили з червоними стрічками, як символ усвідомлення серйозності проблеми ВІЛ/СНІДу, надії на те, що буде знайдено вакцину проти ВІЛ і ліки від СНІДу, солідарність із людьми, які живуть з ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями, пам'ять про мільйони людей, життя яких забрала ця недуга, протест проти істерії й невігластва, дискримінації та суспільної ізоляції людей, які живуть з ВІЛ. Також був проведений флеш-моб до цієї Акції.

Соціальний педагог та педагог – організатор намагалися залучити якомога більше учнів і педагогів до участі в усіх заходах. Тиждень соціальної підтримки пройшов успішно. В усіх учасників переважали позитивні емоції. Найактивніших учнів, які брали участь в різних заходах, відзначили на загальношкільній лінійці, вручили подяки та подарунки.