Не даймоСНІДу шанс!

urlЗ того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів життів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей. Всі про неї чули, та всі її бояться. Але чи хтось з вас має достовірну інформацію про цю хворобу? Чи робить щось, щоб запобігти страшному захворюванню? Ми впевнені, що ні. Адже кожен вважає,що він не може захворіти і з ним такого не станеться.

Статистика - необхідна частина інформаційних матеріалів про ВІЛ/СНІД. Перший випадок ВІЛ в Україні було зареєстровано 1987 року, з того часу СНІД забрав понад 32 тисячі людських життів, більшість з яких складає молодь до 30 років. Сьогодні, через більш ніж 25 років, ще 58 людей щодня дізнаються про те, що вони інфіковані ВІЛ, кожен день 9 людей помирають від СНІДу. За оцінками міжнародних експертів, сьогодні з ВІЛ–інфекцією живуть близько 270 тисяч українців, й лише кожен другий з них знає про свій статус і може отримувати адекватну медичну допомогу й розраховувати на терапію.

Тому ми, молоде покоління, повинні захистити себе та наших рідних від цієї страшної хвороби, ми не можемо чекати, доки вона постукає й у наші двері, адже це не вихід, сидіти, склавши руки.

У зв'язку з цим, у Залізницькому НВК пройшла Акція «Ми проти СНІДу» до Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, яка не залишила байдужими ні вчителів, ні учнів. Всі учасники навчального процесу ходили з червоними стрічками, як символ усвідомлення серйозності проблеми ВІЛ/СНІДу, надія на те, що буде знайдено вакцину проти ВІЛ і ліки від СНІДу, солідарність із людьми, які живуть з ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями, пам'ять про мільйони людей, життя яких забрала ця недуга, протест проти істерії й невігластва, дискримінації та суспільної ізоляції людей, які живуть з ВІЛ. Також був проведений флеш-моб до цієї Акції. На сьогоднішній день існує багато медичних препаратів, які частково можуть протистояти цій недузі. Однак, жодний з них не в змозі повністю вилікувати хворих на СНІД. Тож варто бути досить обачним у своїх діях і вчинках, щоб запобігти цій хворобі, яка набирає обертів і не знає ні соціальних, ні національних кордонів.

Не ставайте на дорогу смутку і пітьми. Не губіть свого життя і своєї душі. Замість сумнівного задоволення від пияцтва та наркотиків оберіть радість здорового та щасливого життя. Адже у світі так багато доброго та цікавого, і кожному з нас випав цей великий подарунок – життя.

 

Цінуйте його, не марнуйте його, проживайте кожен день із радістю, з посмішками, з теплом та любов'ю.

Дудко Г.П. – соціальний педагог,

Шукалович Ю.М. – педагог - організатор