Використання інновацій у навчальному процесіяк шлях покращення якості освіти та виховання

 


innovacЧас не стоїть на місці. Людство завжди перебуває у пошуках нових ідей і цей процес починається саме зі шкільної парти. Час змінює стандарти, стереотипи і сьогодні школа теж потребує реформування.

Основна мета сучасної школи полягає у формуванні здорової особистості. Здорової як фізично так і духовно. Тому кожен навчальний заклад сьогодні шукає свій шлях змін у напрямку збереження, зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді. Залізницький НВК серед таких, адже тут розпочалася активна робота з використанням здоров’язбережувальних технологій.

Нещодавно на базі нашого закладу відбувся постійнодіючий семінар вчителів початкових класів на тему «Використання інновацій у навчальному процесі в початкових класах». Участь у ньому взяли: Поліщук Н.А., науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій Волинського ІПП, Радкевич Л.А., завідувач Любешівського районного методичного кабінету, Шукалович Н.У., методист районного методичного кабінету та вчителі початкових класів району.

Поліщук Н.А. під час презентації «Здоров’язбережувальні технології – інноваційний крок в освіті» наголосила на важливості використання здоров’язбережувальних технологій під час навчально-виховного процесу у школі, особливо в початкових класах. Також Наталія Анатоліївна зауважила, що необхідними елементами на уроках у початковій школі є використання динамічних пауз, фізкультхвилинок, пальчикової гімнастики, вправ для зняття зорового напруження очей. Особливо цікавою та змістовною була робота педагогів у групах, стрижневим завданням яких стала розробка моделі здоровязбережувального уроку.

Долучився до розмовидиректор Залізницького НВК С.Г. Кутинець та вчитель 1-Б класу Т.П. Шпанчук. Вони поінформували учасників семінару про основні особливості здоров’язбережувальної технології за методикою В.Ф. Базарного, які запроваджені у НВК. Зокрема серед них можна виокремити основні: режим динамічних поз з використанням конторок, робота з наочним матеріалом, максимально віддаленим від очей дитини,дитячий хоровий спів, заснований на народних піснях та класичній музиці. Також у закладі застосовується методика здорово-координаційних вправ з використанням офтальмологічної схеми-тренажера, що знаходиться на стелі. Звичайно, це не всі особливості роботи школи за системою роботи вченого. Але і цього цілком достатньо, щоб зрозуміти її важливість.

На завершення гості ознайомилися з навчально-матеріальною базою початкової школи, деі мали можливість переконатися у дієвості здоров’язбережувальних технологій. А ми зрозуміли, що саме використання інновацій у навчальному процесі допомагає вчителю стати вільним, розкутим, підвищити свій творчий потенціал, значимість і престиж своєї професії в суспільстві.