Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Українська пісня — це бездонна душа

українського народу, це його слава

                                                                               О. Довженко

 20170511 134441

У Залізницькому НВК відбувся відкритий урок художньої культури на тему: «Збереження пісенної спадщини українського народу» (вчитель – Кононович Л.М.).

Ставлення до культурної спадщини – показник національної зрілості народу. В нашій країні, як і в усьому світі, найпоширенішими формами збереження культурних надбань народу є музеї, бібліотеки, театри. В умовах розвинутих ІТ кожен може віртуально відвідати їх. Але сьогодні ми говоримо про особливу і найдавнішу форму збереження духовної спадщини – людську пам'ять. Саме вона не дозволяє забути найдавніших звичаїв, пісень, бо передаються вони дітям від батьків, внукам від бабусь та дідусів.

Українська пісня – одна із святинь нашого народу, його найцінніший духовний скарб, краса і гордість. Народ виспівує в думах, баладах, піснях свою історію, свою душу.

Фольклорний колектив «Родинонька», створений при Залізницькому Будинку культури, є тим оберегом, що не дає згаснути вогнику любові до рідної пісні. Запрошена на відкритий урок група «Родинонька» показала зразок бережливого ставлення до народної творчості. Виконавці українських народних пісень продемонстрували твори різних жанрів: обрядові, соціально-побутові, родинно-побутові. В репертуарі «Родиноньки» пісні ліричні й задушевні, веселі й запальні.

Майстерністю виконання та змістовим наповненням репертуару «Родинонька» захопила всіх присутніх, і ми надіємося, що іскра любові до української пісні розгориться в душах наших школярів, а вони у свій час передадуть цю любов своїм нащадкам.

Кононович Л.М., вчитель художньої культури