Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Досвід Залізницького НВК – новопризначеним директорам області

 1155

Школа – це простір життя дитини: тут вона не готується до життя, а повністю живе, і тому вся діяльність навчального закладу вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Яким буде навчальний заклад, залежить від його керівника. Адже саме директор повинен визначати напрямки розвитку школи, активно проводити необхідні зміни, впроваджувати інновації, вести колектив за собою. А суть керівництва, за В.Сухомлинським, полягає в тому, щоб у найважчій справі привселюдно створювався, дозрівав і запроваджувався найкращий досвід на основі передових педагогічних ідей.

«Ми самі повинні стати тими змінами, які хочемо бачити у світі» - саме ці слова М.Ганді стали своєрідним девізом учасників обласного семінару новопризначених директорів шкіл, який відбувся 26 квітня на базі шкіл району, зокрема й у Залізницькому НВК. Розпочав семінар ГуменюкМ.У., завідувач відділу з питань управлінської діяльності та інклюзивної освіти ВІППО, який наголосив на значущості якісної управлінської діяльності, пошуку і впровадження сучасних освітніх технологій у практику роботи навчальних закладів. Начальник відділу освіти Кух В.І. ознайомив гостей з особливостями розвитку освіти на Любешівщині, зосередивши увагу на багатоаспектності діяльності керівника ЗНЗ. Під час обласного семінару акцент було зроблено і на методичному супроводі упровадження інновацій в управлінській діяльності керівників шкіл району, який забезпечується районним методичним кабінетом відділу освіти.

Предметом розмови стали питання, які (на запит новопризначених директорів шкіл області) й були висвітлені у ході презентації навчального закладу, як простору освітніх можливостей, до творення якого долучаються учительський та учнівський колективи, громадськість. Адже НВК є активним учасником різного роду проектів, що дозволило йому вийти не лише на обласний, регіональний, а й на всеукраїнський рівень. Тож в ході зустрічі Кутинець С.Г. поділився досвідом з питань використання проектних технологій в організації навчально-виховного процесу та управлінні школою. Ефектною новинкою стала презентація програми «Plickers», яка дозволяє проводити опитування всього класу за одну хвилину. Вчителем інформатики Шеметилом Г.І. було представлено фрагмент уроку, під час якого продемонстровано використання такого Інтернет-ресурсу.

У цілому НВК приємно подивував гостей ошатністю, естетичністю, позитивною атмосферою, гостинністю і щирістю, працьовитістю і креативністю педагогів, новаторським підходом до організації навчально-виховного процесу, а відтак – своїм іміджем.

fotozvitМатеріали семінару

 

Радкевич Л.А., завідувач

районного методичного кабінету

відділу освіти