Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Формування компетентностей учнів через позакласну роботу

1

Одне із основних завдань школи випустити особистість із сформованими основними компетентностями: соціальними, полікультурними, комунікативними та інформаційними. Формуванню цих компетентностей сприяє не лише навчальна але й позакласна робота з предмету.

Під час проведення масових свят, вечорів та інших заходів учням дуже часто доводиться брати участь у змаганнях, конкурсах, вікторинах тощо, де від одного учасника залежить перемога команди. Тобто, учень має брати на себе відповідальність приймати рішення, робити вибір. Саме так формуються і розвиваються соціальні компетентності.

Позакласні заходи з фізики та математики дуже часто присвячуються її творцям. Свій внесок у розвиток математичних наук внесли вчені різних національностей. Ознайомлюючи учнів з їхнім життям і діяльністю в позакласній роботі, ми сприяємо формуванню полікультурних компетентностей.

  Беручи участь у позакласних заходах, учні дають відповіді на запитання вікторин, обговорюють   питання у пошуках правильної відповіді, висловлюють свою думку письмово. Від уміння спілкуватися у командному змаганні часто залежить перемога. Так формуються комунікативні компетентності.

  Інформаційні компетентності – це вміння знаходити, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел. Саме це роблять учні, готуючись до математичного вечора, випускаючи газету, добираючи запитання для команди-суперника. Без постійної самоосвіти учасники математичних змагань приречені на програш. Щоб брати участь у математичних змаганнях, вечорах, потрібно не тільки мати міцні знання, а й уміти використовувати їх творчо. Тобто, позакласна робота розвиває компетентність продуктивної творчої праці.

  Компетентність є інтегрованим результатом навчання, який виходить за межі предметної складової. Позакласні заходи з математики та фізики часто носять інтегрований характер і вимагають учнів усього комплексу знань і вмінь, загальної ерудиції, усього того, що можна назвати життєвою компетентністю.

В Залізницькому НВК з 23.01 – 27.01.2017 р. проходив фізико-математичний тиждень «Веселкової подорожі», під час проведення якого формувалися майже всі вищеназвані компетентності.

Учні нашого НВК мали змогу переконатися, що математика та фізика бувають різ­ними — веселими і мудрими, таємничими і чарівними, пристрасними і поміркованими, їх символ — ве­селка, адже це — світло, радість, краса і надія. Кожен день, як колір весел­ки мав свій настрій:

  • Червоний - пристрасть, сподівання й любов.
  • Жовтий — стимулює мис­лення та прискорює розумові процеси.
  • Зелений — спокій, рівнова­га, символ Матері-Землі.
  • Блакитний — колір фантазії та мрій.
  • Фіолетовий — колір місти­ки, таємниць і загадок.

Під час тижня було проведено лінійку «Чи знаєте ви що…», конкурси: математичних газет, малюнків   (Манойло М.П.), ребусів, кросвордів (Жилко О.В.), віршів та казок       (Яневич О.П.), заходи: фізичне лото (7-8 класи), фокуси «Дивовижна пам'ять» (5-6 класи), перегляд фільму «Вода знайома й загадкова» (9-10 класи) та презентації «Кравчук М.П. – видатний український математик» (11 класи).

О.П.Яневич – голова методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики

fotozvit