Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

    

         franko

 

Наприкінці жовтня в НВК відбувся захід, приурочений 160-тій річниці від дня народження І.Я.Франка , – усний журнал «Лиш боротись – значить жить…»

    Учні, вчителі та всі присутні у залі знову пригадали непростий шлях до тієї світлої висоти, якої дістався простий селянський хлопець. Адже І.Франко, як розповіли ведучі заходу Яна Токарчук та Дарина Жилко, був поетом, прозаїком, драматургом, фольклористом, етнографом, перекладачем, літературним критиком, видавцем, філософом, мовознавцем, економістом, істориком, теоретиком літератури, театру, мистецтва, одним з найвизначніших політиків Галичини кінця ХІХ – поч. ХХ ст.

      Багато цікавого про І.Я.Франка дізналися глядачі, уявно подорожуючи сторінками журналу: «Перші кроки на «перехресні стежки людських доль», «Франко – титан праці», «Співана поезія Франка», «Нам пора для України жить». Особливо сподобались інсценізації уривків творів Великого Каменяра. Майстерно зіграли ролі учні 8 та 10-А класу у п’єсі «Учитель» ( Софія Поліщук, Олександр Пахомя, Тарас Потапчук), учні 10-А класу у драмі «Украдене щастя» (Марія Гордусенко, Надія Черевко). Влад Манойло (10-А клас), Масюк Михайло, Жилко Тарас, Швайко Андрій, Масюк Костянтин, Черевко Владислав, Черевко Ярослав, Бринчук Павло, Власюк Вадим (6-А клас) відзначилися майстерністю під час інсценізації уривка з оповідання «Грицева шкільна наука».

 Виразно та емоційно читали напам’ять уривки з творів поета Анастасія Кисіль (10-А клас), Назарій Манойло (8 клас), Юрій Мороз (11-А клас).

 А підготовку й організацію заходу, так само як і ініціативу проведення, взяли на себе учителі-словесники НВК: Ганна Платонівна Бринчук та Людмила Анатоліївна Радкевич. Шкільний бібліотекар Зоряна Григорівна Черевко піджготувала книжкову виставку « До ювілею Каменяра».

    Віриться, що учні та вчителі, які були присутні на святі, перейнялися життям та творчістю письменника. А ще дуже віриться, що стануть пророчими слова Івана Франка:

 Встане славна мати Україна,

 Щаслива і вільна,

 Від Кубані аж до Сяну-річки

 Одна, нероздільна.

 Гей, уставаймо, єднаймося,

 Українські люди!

 Єднаймося, братаймося

 В товариство чесне,

 Хай братерством, щирими трудами

 Вкраїна воскресне!

 

                                                                            Ю.Хвалько, педагог-організатор