Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Изображение 011

25 листопада відбулося вшанування пам'яті нашого земляка, випускника Залізницького НВК Пасевича Івана Григоровича, який пішов захищати Батьківщину і героїчно загинув.

Відкриття меморіальної дошки - це щира дань справжньому патріоту, який боровся за суверенність України, мир та спокій на рідній землі.

25 листопада Івану виповнилося б 25 років. Він був звичайним юнаком, ходив до цієї школи, любив життя, багато планував та мріяв.

Після закінчення Залізницького НВК навчався у Володимир – Волинському педагогічному коледжі, далі - навчання у Львівській академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного на факультеті аеромобільних військ і розвідки. Після вузу був призначений заступником командира воєнної частини 32351, воював у 80-ій десантно-штурмовій бригаді.

Під час виконання громадянського обов'язку в умовах бойових дій він своїм вчинком довів, що був воістину християнином: закрив собою трьох солдат. Іван виконав слова заповіді Христовії про те, що не має більшої любові від тої, коли хто душу свою покладе за друзів своїх.

В цей день до школи прибули батьки Івана – Олена та Григорій Пасевичі і його дружина Олена. Також були присутні Нагорний Петро Никонович – голова районної ради; Фесик Сергій Іванович – заступник голови райдержадміністрації; Савчук Олександр Іванович – волонтер; Радкевич Людмила Анатоліївна – завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти; Муха Наталія Володимирівна – головний редактор районної газети « Нове життя»; сільській голова – Жилко Лідія Борисівна; священослужителі; односельчани.

Право відкрити меморіальну дошку було надано директорові Залізницького НВК Кутинцеві Сергію Григоровичу та учаснику АТО Черевкові Валентину Віталійовичу.

До слова були запрошенні: Кутинець С. Г., Нагорний П. Н.,Жилко Л. Б., отець Анатолій. Перша вчителька Оласюк В. В. та класний керівник Шумік Н. М., які поділилися своїми спогадами про колишнього учня Івана.

Дружина Олена розповіла про його людські якості, які він проявляв під час бойових дій. Найбільше враження на присутніх справили її слова про те, якою віруючою людиною він був: закликав хлопців до спільної молитви, говорив, що коли солдати перехрестяться, то після цього ще декілька секунд куля їх не зачепить.

Ніхто не залишився байдужим, слухаючи виступи присутніх. Всі люди плакали…

Після цього всі присутні були запрошені до актової зали НВК на захід-подяку учасникам АТО «Хоробрі серця».

Цей захід був пройнятий емоційністю, зворушливістю, патріотизмом. Ніхто в залі не міг стримувати сліз, слухаючи розповідь учасника АТО Кокудака Федора; пісні, проникнуті любов’ю до України; вірші, наповнені мужністю, хоробрістю, трепетом. Навіть сама виконавиця Черевко Оксана плакала на сцені, виконуючи пісню на колінах «Повертайся живим!».

Після завершення заходу в залі панувала атмосфера людяності, жертовності, доброзичливості. Люди не відразу почали виходити з актової зали, настільки вони були переповнені емоціями, почуттями.

Одночасно із заходом проходила акція «Зігрій солдата». До неї долучилися люди з села, педагоги, учні, навіть старенький дідусь Поліщук Василь Євстахович, який передав солдатам свого кожуха, а бабуся Куницька Надія Миколаївна принесла теплий одяг.

В рамках цієї Акції було зібрано:

4612 гривень

Теплий одяг:

Шкарпетки – 180 пар.

Рукавиці – 27 пар.

Шапки – 5 шт.

Кожух- 2 шт.

Светри – 9 шт.         

Ковдри – 2 шт.

Ватні штани – 3 шт.

Штани – 2 шт.

Піджак – 1 шт.

Куртка – 1 шт.

Спальник - 1 шт.

Шарф – 1 шт.

Плед – 1 шт.

Продукти:

Сало – 3 банки.

Жир – 2 банки.

Макарони – 1 п.

Гречка – 1 п.

Пшоно – 1п.

Перлова крупа – 1 п.

Дитячі малюнки – 37.

Складаємо щиру подяку всім, хто долучився до акції «Зігрій солдата» та проведення заходу «Хоробрі серця».