Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Андріївські вечорниці

DSCN05733 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.

Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного. День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією. У ніч на свята дівчата ворожать. Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчина вірить, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю — дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

Уже стало доброю традицією в нашому НВК кожного року 13 грудня проводити "Андріївські вечорниці", так і цього року свято було підготовлене учнями 5-го класу під керівництвом їхнього наставника Шеметило Ольги Григорівни. Всі присутні, вчителі, гості , батьки ніби перенеслися далеко - далеко у ті часи на вечорниці у хату до господині, всі активно приймали участь у куштуванні вареників та інших українських страв.Вони оживили українські традиції, нагадали нам як святкували наші пращури, показали таємничість ритуалів українського народу. Дійство, яке представили учні 5-го класу, заворожувало і захоплювало.Усі дівчата випікали "Сонцесяйну Калиту" , а хлопці намагалися відкусити "шматочок щастя" .Радували слух усіх присутніх небилиці у виконанні хлопців.Наші господинькі показали не лише вміння відроджувати традиції, а й кулінарне мистецтво української кухні.

Дякуємо всім учасникам за підтримку традицій, українського слова та рідної пісні. Віримо, що з такими дітьми у нас світле майбутнє!

 Шукалович Ю.М., педагог-організатор