Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

Проект «FairPlay - Чесна Гра»

ефективно впроваджується в Залізницькому НВК

165068Сьогодні формування здорового способу життя є важливою складовою молодіжної та соціальної політики держави. Нині є очевидною необхідність розробки та впровадження ідеології пріоритетності в суспільній свідомості здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом як основних засад здоров'я і довголіття.

Змінювати ситуацію на краще з цього напрямку почали в Залізницькому НВКще в 2012 році, коли було проведено реконструкцію спортивного стадіону та розпочалося впровадження у школі превентивних програм на основі набуття життєвих навичок (ООЖН).Це ефективна педагогічна технологія, спрямована на формування здорової і просоціальної особистості. Вона надзвичайно популярна у багатьох країнах світу, зокрема й на пострадянському просторі через свою ефективність у профілактиці шкідливих звичок, насилля і ризикованої поведінки, в тому числі у профілактиці ВІЛ/СНІДу.

У травні 2013 року директор НВК, Сергій Кутинець,був відібраний конкурсною комісією проекту GIZ (HIV/AIDS PreventionProgram/Component “FairPlay”) та пройшов навчання у м.Трускавці, отримавши сертифікат інструктора та координатора проекту «FairPlay – Чесна Гра» у регіоні.

Мета проекту «FairPlay – Чесна Гра»: розвиток життєвих навичок молоді та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДуза допомогою рухливих ігор з елементами футболу. Привабливість та популярність футболу робить його одним із найефективніших інструментів виховання дітей та молоді, що надає можливість закріпити позитивні соціальні цінності та розвинути навички здорового способу життя, спортивної поведінки, самоповаги, відповідальності тощо.

Головним виконавцем проекту «FairPlay – Чесна Гра» є DeutscheGesellschaftfurInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH (GIZ, Німецьке товариство міжнародного співробітництва), що діє в Україні за дорученням німецьких міністерств і Європейського Союзу та надає технічну підтримку Уряду України в галузі профілактики ВІЛ/СНІДу з 2007 року.

«FairPlay – Чесна Гра» є одним з найуспішніших проектів, що ефективно об’єднує зусилля багатьох державних, міжнародних та неурядових організацій, серед яких Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і наукиУкраїни, Федерація футболу України, міжнародна організація «Футбол для всіх» (GrassrootSoccer). Крім того, проект активно підтримується органами місцевої влади на регіональному рівні.

Серед 50 тис. юнаків і дівчат із різних областей України, які приєдналися до проекту «FairPlay – Чесна Гра» у 2012 -2013 роках були й учнів 10-11 класів Залізницького НВК. У ході проекту діти й підлітки дізналися, як зміцнити імунітет, вберегтися від ВІЛ-інфекції та інших небезпечних інфекцій, і опанували прості футбольні техніки.

З 1 вересня 2013 року в проект «включилися»учні 7-9 класів. Тому нещодавно з робочим візитом в рамках проекту «FairPlay – Чесна Гра» побувала регіональний координатор із м.Києва пані Наталія Герез. Вона відвідала заняття у 9 та 10 класах, поспілкувалася з учнями та подарувала їм заохочувальні призи.

Побачене її приємно вразило, на завершення щиро дякувала тренерам Абрамовичу М.В., Поліщуку С.І., Данилик Р.П., Дудко Г.П.

Особлива увага програми спрямовується на здобуття учнями знань про соціально небезпечні захворювання, зокрема ВІЛ/СНІД, їхній вплив на репродуктивне здоров’я і формування навичок розпізнавання та уникнення ризикованої поведінки.

Виховна програма «FairPlay – Чесна Гра» передбачає роботу з учнями шляхом поєднання рухливих ігор з обговоренням питань, що стосуються здоров’я, життєвих навичок, корисних та шкідливих звичок, соціально небезпечних захворювань та їхнього впливу на життя людини.

Результатом застосування програми є сформоване відповідальне ставлення учнівської молоді до власного здоров’я, а також вмотивована зміна поведінки з ризикованої на більш безпечну.

У рамках проекту GIZ найактивніші тренери та учасники проекту відзначаються бонусами, зокрема додатковим футбольним інвентарем та екіпіруванням, а учасники спортивних змагань, які проводяться в рамках проекту, заохочуються призами.