Вітаємо Вас на офіційному сайті ЗЗСО "Залізницький ліцей ім. І.Пасевича" Любешівської районної ради Волинської області

Цей сайт був створений для того, щоб ви не втрачали зв'язку з навчальним закладом. У будь-якому куточку світу ви можете набрати в браузері  mynvk.org.ua  і побачити що відбувається у рідному ліцеї, в якому ви навчаєтеся чи навчалися та просто згадати по яких коридорах ви бігали в дитинстві.

 Оскільки Залізниций ліцей працює над демократизацією освітнього процесу, то ми пропонуємо вам через використання ресурсів всесвітньої мережі знайомитися з нашими досягненнями та спільними зусиллями вирішувати проблеми освітньої галузі. 

Детальніше...

Головна

15132132Рефреш-семінар для вчителів основ здоровя базових навчальних закладів Любешівського району

 

Борімося з вірусом, а не з людьми

Джонатан Ман

 

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів жителів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей. Регіон Східної Європи та Центральної Азії залишається єдиним у світі, в якому епідемія продовжує набирати сили, хоча темпи її зростання дещо знизилися.

20 лютого 2013 року на базі Залізницького НВК відбувся рефреш-семінар для вчителів основ здоров’я базових навчальних закладів району.

Відкрила семінар Поліщук Наталія Анатоліївна, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (ВІППО), координатор спільного проекту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і Громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» за підтримки Європейського Союзу і Глобального фонду «Посилення спроможності педагогів у забезпеченні дієвої профілактики ВІЛ/СНІДу, протидії стигмі і дискримінації».

Наталія Анатоліївна зазначила, що з метою забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки Міністерство освіти і науки, молоді та спорту спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Дитячий фонд здоров’я через освіту» розпочали впровадження в усіх областях України проектів, в тому числі і на Волині, за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією (далі Глобальний фонд) та Європейського Союзу.

Проект передбачає запровадження на базі 15 навчальних закладів Любешівського району європейських стандартів якісної превентивної освіти, запобігання стигмі і дискримінації, інтеграції ВІЛ-інфікованих дітей до шкільного середовища, розбудову партнерства з батьками, учнями, державними установами і громадськими організаціями та забезпечення навчальних закладів комплектами сучасних видань для педагогів і учнів.

У рамках проекту педагоги-тренери цих навчальних закладів пройшли навчання за програмою тренінгового курсу Т.В.Воронцової і В.С.Пономаренко «Формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу» («Захисти себе від ВІЛ») і будуть забезпечені безкоштовними навчально-методичними комплектами, а саме: посібник для педагога-тренера «Захисти себе від ВІЛ»; посібники для учнів «Захисти себе від ВІЛ»; посібник по формуванню толерантного ставлення до інших; DVD до посібника з толерантного ставлення до інших; навчальна програма спецкурсу для молоді 15-18 років «Захисти себе від ВІЛ»; DVD з посібниками «Основи здоров’я» для вчителя і посібники для учнів 5 – 9 класів (автори Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко) з додатковими матеріалами, тестовими завданнями, відео,тощо; практичні рекомендації по реалізації політики щодо ВІЛ-інфекції в системі освіти.

Окрім перерахованих навчально-методичних комплектів, ці заклади додатково отримають посібник для адміністраторів системи освіти з організації профілактичної роботи у навчальних закладах та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) комплекти «Маршруту безпеки» (навчально-просвітницький інструмент, який базується на колективних методах взаємодії, має на меті інформування та обговорення таких тем як ВІЛ, репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка).

Для цих педагогів до початку нового навчального року у рамках проектів Європейського Союзу і Глобального Фонду заплановано організоване навчання з предмету «Основи здоров’я» для 1 – 9 класів, тренінгового курсу «Захисти себе від ВІЛ» для 10 – 11 класів та «Маршруту безпеки».

У рамках проекту буде здійснюватися моніторинг навчальних закладів щодо якості превентивної освіти та забезпечення викладання предмету «Основи здоров’я» і курсу «Захисти себе від ВІЛ» педагогічними працівниками. Моніторинг буде здійснювати Інститут інноваційних технологій і змісту освіти (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.10.2012 № 1065) упродовж 2013 року.

Реалізація цього проекту підвищить рівень толерантності серед педагогів, рівень обізнаності підлітків 15-17 років з питань ВІЛ/СНІД збільшить кількість навчальних закладів, які мають підготовлених педагогів з питань інтеграції ВІЛ-інфікованих дітей до шкільного середовища.

Про організацію профілактичних заходів та шляхи співпраці кабінету «Довіра» Любешівської ЦРЛ із навчальними закладами Любешівського району ознайомилаКушнірукТ.В., головний лікар-інфекціоніст Любешівської центральної районної лікарні. Окрім того вона провела зустріч із учнями 9-11 класів з питань формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»

Жваве обговорення викликав виступ Крат Н.А., методиста районногометодичного кабінету про психологічні особливості особистісних ставлень підлітків до проблеми ВІЛ/СНІДу.

Про важливість укладання алгоритму дій адміністрації і педагогічного колективу щодо впровадження проекту у закладах району доповів Блеянюк В.Т.,методист районного методичного кабінету.

Результати та особливості впровадження тренінгового курсу для молоді «Захисти себе від ВІЛ» презентувавКутинець С.Г., директор Залізницького НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок”, керівник районного МО вчителів основ здоров’я, регіональний тренер з підготовки вчителів для викладання тренінгового курсу для молоді «Захисти себе від ВІЛ» за програмою «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу».

Підвела підсумок семінару Поліщук Н.А., яка ознайомила присутніх із наказом МОНмолодьспорту України від 21.11.2012 р. № 1314«Про затвердження плану заходів з реалізації  проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактикиВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», презентувала фахову літературу, узагальнила рекомендації та розкрила особливості висвітлення ходу реалізації проекту для місцевих громад, які мають сьогодні неоднозначне ставлення до цієї проблеми.

Тому хотілося б звернутися до людей словами Б.Шоу «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».

54354534132