Соціально-психологічна служба

 

Пізнавши себе, ніхто

 

не залишиться тим, ким він є.

 

Томас Манн

 

Психологія, як відомо, відрізняється від інших наук тим, що навіть далеких від неї людей не можна вважати профанами у цій сфері знань. З роками кожна людина опановує «життєву психологію». Такі узагальнені знання у вигляді афористичних висловлювань представлені у народних приказках і прислів’ях: «Чужу біду руками розведу, а на свою сиджу та дивлюся»… Завдання психології полягає в тому, щоб самому навчитися справлятися з власними проблемами.

 

Психолог не покликаний заспокоювати. Він здатен на більше. Він може пояснити і допомогти людині зрозуміти себе та інших, навчитися працювати і спілкуватись, усвідомити свої труднощі та змінити ставлення до них. Це стане першим кроком до подолання проблем.

 

Висока перевантаженість сучасного учня, включення його у навчальну та позакласну роботу майже не залишає вільного часу для довгих бесід і систематичних зустрічей із психологом. Потреба у самовдосконаленні спонукає до самостійної роботи над собою та підвищення власного потенціалу.

 

Оцінити себе й власні риси характеру досить непросто. Навіть людина з вищою освітою не завжди зможе пригадати достатню кількість слів для опису індивідуальних характеристик особистості.

 

З 05 травня по 15 травня 2015 року соціально-психологічна служба проводила Тиждень самодіагностики «Пізнай себе». Усі учасники навчально-виховного процесу мали змогу самостійно визначити риси своєї особистості і на основі такої інформації зайнятися самовдосконаленням, оцінивши внутрішній потенціал. Запропоновані методики покликані допомогти оцінити себе. Коли не все знаєш про себе, але чесно і щиро відповідаєш на поставлене запитання, є шанс дізнатися про себе більше. Наведені тестові завдання були розраховані на тих людей, які щиро зацікавлені в тому, щоб краще розібратися у власному характері, виявити свої сильні та слабкі сторони. Методики, які ми запропонували учням, мають на меті зробити перший, але рішучий крок до власного самопізнання, покликані зацікавити і спонукати до дій, змін, самоперетворення та самовдосконалення, допоможуть оцінити вміння спілкуватися, підштовхнуть до роздумів про можливість стати лідером свого життя. Тести були призначені для самостійного виконання.

Час минає

 Якщо уявити собі 70 років життя як один день з 7 до 23

години, - яким стрімким здається тоді перебіг часу ! Якщо сьогодні Вам:  

15 років – час 10:25;

20 років – час 11:34;

25 років – час 12:42;

30 років – час 13:52;

35 років – час 15:00;

40 років – час 16:08;

45 років – час 17:16;

50 років – час 18:25;

55 років – час 19:34;

60 років – час 20:42;

65 років – час 21:51;

70 років – час 23:00.

 Адаптація дітей до умов дитячого садка заняття для вихователів

 Мета:

  1. ознайомлення вихователів із психологічними аспектами адаптації дітей до умов дитячого садка,
  2. підвищення психологічної компетентності з проблем виховання та взаємодії з дітьми, які проходять період адаптації.

Вступ

Цю зустріч присвячено проблемі адаптації дітей до умов дошкільного закладу. Сподіваюся, що питання, які ми розглянемо, допоможуть вам якомога краще зрозуміти причини виникнення проблем у дітей та знайти шляхи подолати або зменшити їх, допомогти дітям в успішному, безболісному розвитку в навчально-виховному процесі.

 Профілактика дезадаптації п’ятикласників

 Психолого-медико-педагогічний консиліум

 Практичний психолог Данилик Р.П.

 

     Соціальний педагог Дудко Г.П.

 Мета:

ü Організувати обмін спостереженнями,думками педагогів, які працюють у 5 класі, адміністрації, класоводів, психолога, соціального педагога, медичної сестри для всебічного виявлення особистості кожної дитини;

ü Сприяти вирішенню навчально-виховних завдань під час адаптаційного періоду;

ü Формувати знання про вікові та особистісні проблеми учнів п’ятого класу;

ü Обговорити деякі аспекти психологічних особливостей переходу дітей із початкової школи в середню;

  Виробити напрями роботи для профілактики дезадаптації, покращення клімату в класних колективах.

Тиждень соціально-психологічної служби

Згідно з річним планом роботи школи для підвищення інтересу до психології як науки, стимулювання творчої активності дітей та педагогів у Залізницькому НВК з 19 по 23 листопада відбувся Тиждень соціально-психологічної служби.

Метою Тижня було створити інтригу, налаштувати учасників НВК на «психологічну хвилю»; сформувати загальний позитивний настрій; покласти початок новим перспективам; спонукати учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи; навчати школярів відчувати внутрішній світ людини і вміти висловлювати свої почуття; формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навички співпраці та взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію школярів. А найголовніше – занурити всіх учасників навчального процесу в цікавий і загадковий світ психології.

Attachments:
Download this file (тиждень соц-пс. служби.ppt)Презентація[ ]25250 kB