Район утворений 1940 року. 1962 року у зв’язку з укрупненням адміністративно-територіальних одиниць він був включений до Камінь-Каширщини, а 1965 року – відновлений.

Символікою Любешівського району є Герб – офіційний знак та Прапор – символ територіальної громади району. Герб і прапор затверджено рішенням сесії районної ради 25 квітня 2003 року. Герб є відображенням природних особливостей краю. Має форму щита із співвідношенням сторін 7:8. Головним його елементом у главі щита є зображення на зеленому фоні в’їзних воріт Любешова, історичної пам’ятки другої половини XVIII століття. У нижній частині – голубий фон – символ водних ресурсів нашого краю. У підніжжі – зображення листя дуба, що символізує окрасу наших лісів, основне багатство нашого району, а також золотисте колосся, що відображає основу життєвого достатку жителів району.

Прапор району – прямокутне полотнище із співвідношенням ширини до довжини 2:3, на якому від древка походять рівнозначні за шириною смуги, розміщені в порядку: зверху до низу – синього, жовтого та зеленого кольорів. Кольори прапора характеризують мирне небо, врожайну ниву, ліс – основні природні ландшафти Полісся, достаток і багатство краю. Окрім того, два з них – синій і жовтий – повторюють кольори державної символіки України.