Виховання пізнавальних інтересів та розвиток творчих здібностей учнів на уроках української мови та літератури і в позакласній роботі

27 листопада на базі Залізницького НВК відбувся семінар учителів української мови та літератури району на тему «Виховання пізнавальних інтересів та розвиток творчих здібностей учнів на уроках української мови та літератури і в позакласній роботі». У роботі семінару взяли участь близько 35 вчителів Любешівського району.

Програма була надзвичайно насиченою та змістовною. Розпочали семінар рядом відкритих уроків:

  • української літератури в 11 класі на тему «Іван Кочерга. Драматична поема «Ярослав Мудрий» як глибоко патріотичний твір про наших славних предків» (учитель Руслана Василівна Масюк). Під час уроку вчитель разом із дітьми розкрили художнє втілення ідеї незламності народного духу та належно розкрили образи героїв твору, ідею.
  • української літератури в 10 класі «Лірична драма «Зів’яле листя - шедевр інтимної лірики І.Франка»(учитель Ольга Андріївна Баран). На уроці як гості так і учні поринули у світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра».
  • урок розвитку зв’язного мовлення у 8 класі (учитель Петро Юхимович Ярмолюк). «Усний твір-опис пам’ятки історії та культури за складним планом. «Залізницька Покровська церква – пам’ятка першої половини ХVІІІст.»»

Продовженням семінару стало проведення виховного заходу «Співана поезія» в рамках проекту «Тільки пісня нам поверне час…», керівником якого є Ольга Григорівна Шеметило, вчитель вищої категорії, учитель-методист. Під час проведення заходу гості мали змогу ближче ознайомитися з українськими піснями літературного походження, що стали народними, та з творчістю відомих українських поетів-піснярів: Богдана Лепкого, Володимира Івасюка та його побратимів Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Ігоря Білозіра. А також почули маловідомі історії популярних пісень літературного походження: «Як почуєш колись край свойого вікна…» Івана Франка, «Ой одна я, одна…» Тараса Шевченка, «Червона рута», «Стожари» Назарія Яремчука та ін.

Цікавим стало ознайомлення гостей із досвідом роботи вчителів-словесників Залізницького НВК. Презентувала його Аліна Анатоліївна Римарчук, заступник директора з виховної роботи.

Отже, проведені заходи підтвердили, що в закладі належна увага приділяється створенню оптимальних умов для виховання пізнавальних інтересів та розвитку творчих здібностей учнів з урахуванням їх індивідуальних можливостей, пізнавальних потреб та прагнень.