Тиждень соціально-психологічної служби

Згідно з річним планом роботи школи для підвищення інтересу до психології як науки, стимулювання творчої активності дітей та педагогів у Залізницькому НВК з 19 по 23 листопада відбувся Тиждень соціально-психологічної служби.

Метою Тижня було створити інтригу, налаштувати учасників НВК на «психологічну хвилю»; сформувати загальний позитивний настрій; покласти початок новим перспективам; спонукати учнів до самопізнання через нетрадиційні форми роботи; навчати школярів відчувати внутрішній світ людини і вміти висловлювати свої почуття; формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції та світосприйняття людини, навички співпраці та взаєморозуміння; розвивати активну життєву позицію школярів. А найголовніше – занурити всіх учасників навчального процесу в цікавий і загадковий світ психології.

Тиждень був цілісним і закінченим. Кожен день плавно переходив  в наступний. Події тижня охоплювали весь НВК – всіх дітей і дорослих. Під час Тижня швидкоплинні перерви як завжди змінювалися обов’язковими уроками, ніхто не скасовував сніданки та обіди, але в кожному куточку НВК чекали сюрпризи у вигляді «парканчиків», мудрих думок або незвичайних завдань. Кожен день мав свою назву та девіз.

Тиждень соціально психологічної служби розпочався з урочистої лінійки, де психолог Р.П.Данилик та соціальний педагог Г.П.Дудко ознайомили учнів з планом роботи. Понеділок був Днем унікальності, девіз дня: «Я – неповторна особистість». День розпочався з акції «Головна дитина», метою якої було почути кожну дитину, побачити у ній те головне, що є основою особистості, «добрим» у душі дитини. Суть акції «Головна дитина» полягала в тому, що серед 5-11 класів методом жеребкування на один день обирався «Головний учень класу». Що це означало? Впродовж дня ця дитина – найголовніша на світі, у Всесвіті, у школі і в дома. «Головна дитина» могла робити, що захоче, їй нічого не забороняють. «Головним дітям» говорили добрі і приємні слова, хвалили, на класній дошці виділяли місце, де присвячували їм вірші, пісні, малюнки. Завдяки цьому діти справді відчували себе головними, потрібними, у них підвищувалася самооцінка.

Вівторок був Днем настрою. Девіз дня: «Посміхнись життю!». Практичний психолог Р.П.Данилик та соціальний педагог Г.П.Дудко провели для учнів 5-11 класів, педагогів соціально-психологічну акцію «Веселка настрою, а для учнів 1-4 класів - соціально-психологічну акцію «Класна ромашка». Вчителям і учням, які приходили в школу, пропонувалось за допомогою кольорових стрічок визначити, з яким настроєм вони прийшли в НВК (певний настрій відповідав відповідному кольору, наприклад, червоний – піднесений).Те ж саме пропонувалось зробити і в кінці дня. Результати вивішувались на стенді.

З метою гармонізації внутрішнього світу педагогів, розвитку позитивного мислення, формування адекватної самооцінки, вміння приймати рішення, сприяння зняттю психоемоційного напруження проводився семінар – практикум для вчителів «Зроби з лимону лимонад».

День дружби й доброти був у середу, девіз: «Ставтеся до інших так, як би ви хотіли, щоб інші ставилися до вас». У цей день учні були, як ніколи, ввічливі, галантні, уважні (говорили компліменти, допомагали один одному, хлопці приділяли увагу дівчатам - носили їх портфелі).

Також у цей день проводилась акція «Парканчик» мудрих думок»; Галина Павлівна показала учням 4 класу презентацію «Права дитини»; Руслана Петрівна провела заняття з профілактики ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІДу «Вибір у твоєму житті» (для учнів 11 класу).

Четвер ознаменувався Днем відвертості, побажань і пропозицій. Девіз дня: «Доторкнись до світу психології». У цей день відбулась психологічна гра між учнями 3-4 класів «Доторкнись до світу психології». Метою гри було формування впевненості в собі, подолання комплексу неповноцінності, формування вміння володіти собою в напруженій обстановці, розвиток пізнавальних процесів; уваги, пам’яті, мислення, сприймання, спостережливості. Переможницею стала учениця 4 класу Токарчук Яна. Також у цей день проводився конкурс малюнків-колажів на тему «Здоровий спосіб життя».

П’ятниця –День толерантності. Девіз дня «Відпочивай та про розвиток не забувай». З метою пошуку, підтримки та розвитку обдарованих дітей працівники соціально-психологічної служби провели шкільний інтелектуальний турнір « Ерудит – пошук – 2012». Переможницею даного турніру стала учениця 10 класу Лащ Богдана. На лінійці її нагороджено грамотою «Ерудит НВК – 2012».

Практичний психолог та соціальний педагог намагалися залучити якомога більше учнів і педагогів до участі в усіх заходах. Тиждень соціально-психологічної служби пройшов успішно. В усіх учасників переважали позитивні емоції. Найактивніших учнів відзначили на загальношкільній лінійці, вручили подяки та подарунки.

Attachments:
Download this file (тиждень соц-пс. служби.ppt)Презентація[ ]25250 kB