Символи ліцею

Символіка ліцею

Невід’ємною складовою навчального закладу є його символіка, яка забезпечує індивідуальність та висвітлює оригінальність усіх учасників освітнього процесу

Символами ЗЗСО «Залізницький ліцей ім. І. Пасевича» є Прапор, Емблема та Гімн.

Прапор – це прямокутне полотнище із співвідношенням ширини до його довжини 2:3, що складається з 5 рівних за шириною смуг, які відходять від  нижнього лівого кута  по діагоналі в порядку з верху до низу синього, жовтого, зеленого, фіолетового, малинового кольорів. Синій та жовтий повторюють кольори державної символіки України, зелений – символіки Любешівської територіальної громади, фіолетовий – символіки Залізницького старостинського округу. Малиновий  колір символізує благородність, як свідчення збереження і продовження найкращих традицій, могутність духу і волі, що допомагають єднати уми і серця, здобувати нові перемоги.

Емблема ліцею - символ цілісності та єдності освітнього процесу і всіх його учасників (учнів, педагогів, батьків). Вона служить надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.

Наша емблема являє собою кілька символів, які є необхідним штрихом для відтворення повної картини освітньої діяльності закладу та його результативності.

Силует дитини – символ щасливого дитинства та емоційного благополуччя, безкінечності людського роду, майбутнє нашої України.

Учителі  та батьки – це зв’язок часів цілих епох, це підтримка та опора. На них покладене надзвичайно відповідальне і почесне завдання – навчання і виховання молодого покоління, формування нової генерації громадян. Саме вони передають нам свої знання і навички, духовні цінності та національні традиції, свою енергію до творення й розбудови вільної України.

Півкола над силуетами - захищеність, гармонія, досконалість, єдність та любов.

Цифри «1847», які розміщені на емблемі, -  перша документальна згадка про заклад освіти в селі Залізниця.

Емблема поєднує два кольори: жовтий та малиновий.

Жовтий колір символізує силу життєвої енергетики, теплоту для кожного у великій шкільній родині, вірність обраній справі та рідному ліцею.

Малиновий – колір спадщини від минулих поколінь, мудрості, щедрості, величі козацької слави.

 

Гімн ліцею

Гімн є невід'ємною частиною символіки закладу, яка доповнює його індивідуальність та неповторність.

Слова:  Вікторії Кисель,Олександра Ярмолюка

Музика: Альони Бас

Та стежина, що звемо своєю,

По прадавній батьківській землі

Нас веде до рідного ліцею,

Де найкращі друзі й вчителі.

 

Ти стоїш в трояндовій короні,

Над тобою безпорадний час.

Хай у нас посивіють і скроні,

Все одно ти кликатимеш нас.

 

Мудрістю напоєні, з якою

У доросле летимо життя,

Але завше будемо з тобою

В спогади вертати з майбуття.